New Zealand Secondary Schools' Track and Field 2018 (select another)

Senior Boy's 6000m Road Race

Results

Placing Athlete Team Time
1 David Moore Westlake Boys High School 18:50.03
2 Toby Gualter Tawa College 18:57.39
3 Max Yanzick St Kevin's College 19:01.01
4 Kane Elms Havelock North High School 19:13.05
5 Thomas Strawbridge St Patrick's College (Silverst 19:13.98
6 Jamie Shields Tauranga Boys' College 19:36.88
7 Taonga Mbambo Ashburton College 19:47.03
8 Lachlan Haycock Tauranga Boys' College 19:48.93
9 Theodore Purdy Freyberg High School 19:54.78
10 Sam Heyes Auckland Grammar School 19:55.56
11 Reid Livingston Napier Boys High School 20:00.71
12 Arsh Kazi Westlake Boys High School 20:02.76
13 Sam Waldin St Kentigern College 20:05.33
14 Daniel Robertson Westlake Boys High School 20:06.83
15 Dylan Lynch Wellington College 20:08.32
16 George Bates Kings High School 20:08.47
17 Lachlan Baird Verdon College 20:09.72
18 Finn Molloy St Patrick's College (Silverst 20:15.59
19 Logan Tanner Bethlehem College 20:18.84
20 Oliver Marshall Napier Boys High School 20:30.07
21 Jamie Barnes Wellington College 20:31.16
22 Jack Flannigan Rangiora High School 20:31.37
23 Blair Hill Westlake Boys High School 20:31.65
24 William Swales Hamilton Boys High School 20:33.60
25 Max Taylor Napier Boys High School 20:35.05
26 Callum De Moor Westlake Boys High School 20:35.59
27 Benjamin Britton Wakatipu High School 20:37.51
28 Archie Ritchie Wakatipu High School 20:40.88
29 Shaun Souness Christchurch Boys High School 20:41.98
30 Julius Staufenberg Mt Aspiring College 20:49.07
31 George Luty Westlake Boys High School 20:50.52
32 Max Flannigan Rangiora High School 20:57.30
33 Andrew Matthews Sacred Heart College (Auckland 21:00.32
34 William Scharpf Kings High School 21:07.33
35 Luke Mitchell Middleton Grange School 21:08.53
36 Matt Gould Westlake Boys High School 21:10.50
37 Sam Argyle-Wright Tawa College 21:11.70
38 Andrew Mulqueen Auckland Grammar School 21:14.40
39 Hamish Ross St John College 21:14.51
40 Tama Hoare Auckland Grammar School 21:18.24
41 Jaxon Taylor Southland Boys High School 21:30.47
42 Samuel Turner St Peter's College (Auckland) 21:44.40
43 Alasdair Tremlett Sacred Heart College (Auckland 21:46.51
44 Reuben Goldingham Newsom Hutt Valley High School 21:52.10
45 Laurie Watson Mt Aspiring College 21:54.25
46 Reuben Moffitt St John College 22:04.05
47 Alex van Hooijdonk St John College 22:08.47
48 Matthew Apperley Napier Boys High School 22:15.55
49 Adam Hitchiner Tauranga Boys' College 22:22.25
50 Ruaridh Ferguson Wellington College 22:26.56
51 Alexander Mildenhall St Peter's College (Auckland) 22:32.50
52 Benjamin Conder Wanganui Collegiate 22:45.46
53 Wynton Richards Auckland Grammar School 22:48.83
54 Isaac Chaytor Auckland Grammar School 22:54.29
55 Riley Smith Kings High School 23:00.06
56 Patrick Hayes Auckland Grammar School 23:03.45
57 Ethan Kerins St John College 23:04.35
58 Callum Hockey Rangitoto College 23:06.13
59 Finbar Chesney St Patrick's College (Kilbirni 23:15.00
60 Pasinda Mudannayaka Auckland Grammar School 23:18.39
61 Lucas Dickison John McGlashan College 23:43.23
62 George McNaughton Lincoln High School 23:52.52
63 Lachlan Ross St John College 23:55.17
64 Jaden Moffitt St John College 23:59.06
65 Jacob Karam Rathkeale College/Trinity Seni 24:24.19
66 Bradley Hay James Hargest High School 24:41.80
67 Rhys Dunbar Otago Boys High School 25:11.26
68 Ryan Danby Thames High School 25:11.33
69 Flynn Haig Kings High School 25:13.04
70 Connor High St Bede's College 25:22.16
71 Kelvin Brown Rathkeale College/Trinity Seni 25:38.05
72 Jack Budge Auckland Grammar School 25:40.57
73 Benjamin Hart Auckland Grammar School 25:41.61
74 Ryan Jones Kings High School 27:51.87

Athletes (74)

Name Team
David Moore Westlake Boys High School
Toby Gualter Tawa College
Max Yanzick St Kevin's College
Kane Elms Havelock North High School
Thomas Strawbridge St Patrick's College (Silverst
Jamie Shields Tauranga Boys' College
Taonga Mbambo Ashburton College
Lachlan Haycock Tauranga Boys' College
Theodore Purdy Freyberg High School
Sam Heyes Auckland Grammar School
Reid Livingston Napier Boys High School
Arsh Kazi Westlake Boys High School
Sam Waldin St Kentigern College
Daniel Robertson Westlake Boys High School
Dylan Lynch Wellington College
George Bates Kings High School
Lachlan Baird Verdon College
Finn Molloy St Patrick's College (Silverst
Logan Tanner Bethlehem College
Oliver Marshall Napier Boys High School
Jamie Barnes Wellington College
Jack Flannigan Rangiora High School
Blair Hill Westlake Boys High School
William Swales Hamilton Boys High School
Max Taylor Napier Boys High School
Callum De Moor Westlake Boys High School
Benjamin Britton Wakatipu High School
Archie Ritchie Wakatipu High School
Shaun Souness Christchurch Boys High School
Julius Staufenberg Mt Aspiring College
George Luty Westlake Boys High School
Max Flannigan Rangiora High School
Andrew Matthews Sacred Heart College (Auckland
William Scharpf Kings High School
Luke Mitchell Middleton Grange School
Matt Gould Westlake Boys High School
Sam Argyle-Wright Tawa College
Andrew Mulqueen Auckland Grammar School
Hamish Ross St John College
Tama Hoare Auckland Grammar School
Jaxon Taylor Southland Boys High School
Samuel Turner St Peter's College (Auckland)
Alasdair Tremlett Sacred Heart College (Auckland
Reuben Goldingham Newsom Hutt Valley High School
Laurie Watson Mt Aspiring College
Reuben Moffitt St John College
Alex van Hooijdonk St John College
Matthew Apperley Napier Boys High School
Adam Hitchiner Tauranga Boys' College
Ruaridh Ferguson Wellington College
Alexander Mildenhall St Peter's College (Auckland)
Benjamin Conder Wanganui Collegiate
Wynton Richards Auckland Grammar School
Isaac Chaytor Auckland Grammar School
Riley Smith Kings High School
Patrick Hayes Auckland Grammar School
Ethan Kerins St John College
Callum Hockey Rangitoto College
Finbar Chesney St Patrick's College (Kilbirni
Pasinda Mudannayaka Auckland Grammar School
Lucas Dickison John McGlashan College
George McNaughton Lincoln High School
Lachlan Ross St John College
Jaden Moffitt St John College
Jacob Karam Rathkeale College/Trinity Seni
Bradley Hay James Hargest High School
Rhys Dunbar Otago Boys High School
Ryan Danby Thames High School
Flynn Haig Kings High School
Connor High St Bede's College
Kelvin Brown Rathkeale College/Trinity Seni
Jack Budge Auckland Grammar School
Benjamin Hart Auckland Grammar School
Ryan Jones Kings High School