Find another competition
New Zealand Secondary Schools' Track and Field and Road Race 2011
(select another)
Find Athletes
Find Teams
Find Events
Snr Boys Boys Long Jump
Results
Finals
Heat 1
Placing
Athlete
Team
Finals
Wind
1
Jesse Bryant
St Bede's College
7.13
0.5
2
Phillip Wyatt
Avondale College
6.94
1.4
3
Manu Ravouvounivouna
St Peter's College (Gore)
6.75
0.0
4
Alex Colvin
Tauranga Boys' College
6.68
1.7
5
Sotutu Eroni
James Hargest High School
6.57
1.2
6
Josh Vosawale
St Peter's College (Gore)
6.43
0.1
7
Chris Brake
Tapawera Area School
6.26
-0.6
8
Nathan Blundell
Wellington College
6.05
0.2
9
Patch Harnett
St Bede's College
6.05
1.3
10
Connor Hobbs
New Plymouth Boys High School
6.04
0.0
11
Pascal Kethers
Rangitoto College
6.01
1.2
12
Danyon Cuneen
Hamilton Boys High School
5.99
0.0
13
Mitchel Stone
Macleans College
5.95
1.8
14
Michael Jolly
Otago Boys High School
5.89
1.0
15
Jacob Brown-Bayliss
Macleans College
5.86
-0.2
16
Sam Grubisich
Sacred Heart College (Auckland)
5.72
-1.4
17
Kyle Trott
Rangitoto College
5.71
0.5
18
Levi Rye
Mt Aspiring College
5.68
1.0
19
Daniel Oldham
East Otago High School
5.65
-0.2
20
George Boyhan
Sacred Heart College (Auckland)
5.55
-1.7
21
Rusiate Ravosai
Avondale College
5.43
1.1
22
Stacey Tekuru
Naenae College
5.43
-0.2
23
Timothy Brebner
Avondale College
5.38
-0.2
24
James Park
East Otago High School
5.34
0.1
25
Hezron Alban
Sacred Heart College (Auckland)
5.27
1.4
26
Brock Timperley
Christ's College
5.13
0.0
27
Phillip Smith
St John College
5.10
0.6
--
William Cowper
Wanganui Collegiate
--
Shaun Baxter
Hutt Valley High School
Athletes (33)
Name
Team
Hezron Alban
Sacred Heart College (Auckland)
Brendon Barnett
Waimea College
Shaun Baxter
Hutt Valley High School
Nathan Blundell
Wellington College
George Boyhan
Sacred Heart College (Auckland)
Chris Brake
Tapawera Area School
Timothy Brebner
Avondale College
Jacob Brown-Bayliss
Macleans College
Jesse Bryant
St Bede's College
Alex Colvin
Tauranga Boys' College
William Cowper
Wanganui Collegiate
Danyon Cuneen
Hamilton Boys High School
Sotutu Eroni
James Hargest High School
Angus Goodwin
Wanganui Collegiate
Sam Grubisich
Sacred Heart College (Auckland)
Tom Guy
Christ's College
Patch Harnett
St Bede's College
Connor Hobbs
New Plymouth Boys High School
Michael Jolly
Otago Boys High School
Pascal Kethers
Rangitoto College
Daniel Oldham
East Otago High School
James Park
East Otago High School
Sam Patchett
Taupo Nui-a-tia College
Rusiate Ravosai
Avondale College
Manu Ravouvounivouna
St Peter's College (Gore)
Levi Rye
Mt Aspiring College
Phillip Smith
St John College
Mitchel Stone
Macleans College
Stacey Tekuru
Naenae College
Brock Timperley
Christ's College
Kyle Trott
Rangitoto College
Josh Vosawale
St Peter's College (Gore)
Phillip Wyatt
Avondale College